Blog
sty 27
Biuro Kierownika Projektu

100 pytań do kierownika projektu

Pytanie #1 Co to właściwie jest Zarządzanie Projektami

Byłeś kiedyś na wakacjach?

Urządzałeś  większe wydarzenie?

Zmieniałeś pracę?

Gratuluję! Zajmowałeś się zarządzaniem projektami 🙂

Zarządzanie projektami jest właśnie takie proste!

Pojawia się pomysł, analizujesz opcje, decydujesz czy to Ci się opłaca – cel projektu, ustalasz priorytety i założenia projektu, określasz co jest niezbędne, a które elementy pomysłu możesz ominąć, określasz budżet, czas, termin, osoby zainteresowane i zaangażowane, określasz zadania do wykonania, przydzielasz te zadania wraz z terminem ich wykonania konkretnym osobom, np. agentowi z biura podróży :), analizujesz potencjalne ryzyka (spóźniona taksówka) lub adresujesz te, które się pojawiają (zapomniana szczoteczka do zębów lub kapelusz), pilnujesz stworzonego planu, dostosowujesz plan po drodze, jeśli jest taka potrzeba, motywujesz swój zespół do pracy, dostarczasz produkt i …zamykasz projekt oddychając z ulgą po udanym wydarzeniu czy siedząc przy biurku w nowej pracy 🙂

Wydaje się, że jest tego sporo, natomiast zarządzanie projektami jest samo w sobie bardzo logiczne. Pojawia się potrzeba biznesowa lub prywatna, której rozwiązanie  jest dla Ciebie ważne i przyniesie wymierne korzyści. Musisz rozplanować w czasie i budżecie konkretne kroki i zadania, aby projekt się powiódł. Ktoś te zadania/rozwiązania powinien dostarczyć w określonym/ustalonym czasie. Aby mieć pewność, że Twój niecodzienny projekt zakończy się sukcesem, warto monitorować założone w planie postępy.

Oczywiście im większy projekt tym większy kaliber potrzeb, odpowiedzialności, osób zainteresowanych i zaangażowanych, często w grę wchodzą olbrzymie budżety i ryzyka, których jest tym więcej, im większy projekt.

A jakim projektem Ty się ostatnio zajmowałeś drogi czytelniku?

About The Author